Įteiktos Lietuvos automobilių sporto federacijos padėkos
Susitikimo metu prisimintos šiais metais Ignalinoje surengtos automobilių sporto varžybos, po daugiau nei penkiolikos metų sugrąžinusios ignaliniečiams varžybų polėkį ir aistras.
Kai gegužės 22 dieną Ignalinoje oficialiai buvo atidarytas šių metų ralio sezonas, kur „Rally Cup Ignalina“ varžybose dėl Ignalinos rajono savivaldybės mero taurės kovojo 50 ekipažų, automobilių sporto gerbėjai prisiminė ir 2005-uosius, kai rajono keliukais skriejo Visagino žiemos ralio dalyvių automobiliai. Atgaivinti lenktynes kalvotose ir ežeringose Aukštaitijos apylinkėse - lenktynininko Aurimo Eidžiūno ir Visagino automobilių sporto klubo vadovo Tado Balaišio mintis.
Antrą kartą šiais metais sportiniai ralio automobiliai nuspalvino Ignaliną ir jos kelius rugsėjo 25 dieną. Vaizdinguose rajono žvyrkeliuose šį kartą varžėsi Lietuvos mini ralio čempionato dalyviai, kuriems tai buvo finalinis – penktasis – etapas.
Minėtais sporto renginiais liko patenkinti sportininkai, miesto žmonėms jie tapo puikia proga paįvairinti laisvalaikį, patirti įspūdžių ir emocijų. Sporto varžybos virto švente visam miestui. Nereikėtų pamiršti, jog apklausos rodo, kad populiarumu automobilių sportas Lietuvoje nusileidžia tik krepšiniui ir futbolui.
Automobilių sporto entuziastų iniciatyvas ir pavasarį, ir rudenį parėmė Ignalinos rajono savivaldybės vadovai, supratę vykstančių renginių naudą Ignalinos regionui: didėja Ignalinos žinomumas, sudaroma galimybė padėti vietos verslininkams, užsiimantiems apgyvendinimo, maitinimo paslaugomis.
Visagino automobilių ir motociklų sporto klubo prezidentas Tadas Balaišis, viešėjęs Ignalinoje, paliko čia ir malonių dovanų: Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidento Egidijaus Janavičiaus ir generalinio sekretoriaus Tado Vasiliausko padėką Ignalinos rajono savivaldybei - už partnerystę bei Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidento Egidijaus Janavičiaus padėkas Ignalinos rajono savivaldybės merui Justui Rasikui ir administracijos direktorei Jūratei Balinskienei - už reikšmingą paramą automobilių sportui.
Paminėtina, kad automobilių sportas į Ignaliną sugrįžo 90-aisiais jo gyvavimo Lietuvoje metais. Nors pačios pirmosios automobilių varžybos Lietuvoje įvyko 1926 metais (tai buvo 1 km distancijos sprinto rungtis kelyje Kaunas – Garliava), sutartiniai laikoma, kad 1931 metų data geriausiai atspindi automobilių sporto pradžią Lietuvoje, nes tais metais liepos 24 dieną įvyko pirmasis Respublikinio masto ralis – „Aplink Lietuvą“. Šiose automobilių lenktynėse startavo daug žinomų Lietuvai žmonių. Varžybas globojo bei prizą nugalėtojui įsteigė Lietuvos Respublikos prezidentas Antanas Smetona. Tačiau reikėjo laukti 1960-ųjų metų, kada įvyko pirmasis Lietuvos automobilių ralio čempionatas, o 1961, 1962 metais Lietuvoje prasidėjo ir žiedinės bei automobilių kroso varžybos.
Prisimenant jau vykusias automobilių varžybas Ignalinoje, Ignalinos rajono savivaldybės meras Justas Rasikas ir administracijos direktorė Jūratė Balinskienė su Visagino automobilių ir motociklų sporto klubo prezidentu Tadu Balaišiu aptarė tolesnį bendradarbiavimą ateinančiais metais.
Vida Gasparavičienė